מהו ביטוח אחריות מקצועית למהנדס בדק בית?

בין אם סיימתם עכשיו את לימודי ההנדסה ומסלול הלימודים הארוך והמאתגר, ובין אם יש לכם ותק של כמה שנים בתחום, טעויות אנוש הן נפוצות וקורות מידי פעם. כשמדובר בתחום הנדל"ן, במגזר הציבורי או הפרטי, טעויות כאלו עלולות לעלות הון רב. לכן, חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למהנדס בדק בית

מהנדס בדק בית

עסקאות נדל"ן – בנייה ואדריכלות, הן בין העסקאות היקרות ביותר הקיימות בשוק. וכמו בכל עסקה יקרה, אנחנו נוטים להיעזר ולהיוועץ בגורמים מקצועיים ומומחים בתחום בדק בית, בכדי להימנע מבעוד מועד מטעויות אפשריות העלולות לגרום לנזקים כלכליים עצומים. כך, שימוש במהנדס בדק בית בזמן, יכול לחסוך כסף רב ועוגמת נפש, הכרוכה בגילוים של ליקויי בנייה בדרגות חומרה שונות.

בסופו של דבר, מהנדס, ותיק ומנוסה כלל שיהיה, הוא גורם אנושי, וכמו כל אדם יכול גם לטעות כתוצאה מהיסח הדעת או אי שימת לב ראויה. במקרים אלו, על אף שמדובר בטעות אנוש, האחריות נופלת על המהנדס שביצע את הבדיקות. אז מה ניתן לעשות?

ביטוח אחריות מקצועית

אז אמנם כגודל האחריות מתברר גודל הטעות, קטנה ככל שתהיה, אך כדי להימנע מתביעות כלכליות בסדר גודל שלא תוכלו לעמוד בו, מצב העלול גם להביא אתכם לסגירת העסק ופשיטת רגל חלילה, כדאי שיהיה לכם ביטוח מתאים.

הביטוח ככלל נועד לכסות אתכם במקרי קיצון, בהם לא הייתה לכם כוונת זדון והדברים נעשו בשוגג. במקרה בו אנו עוסקים- טעויות אנוש בתחום בדק בית, בכדי להימנע מנטילת סיכונים מיותרת, חשוב מאוד שיהיה לכם ולעובדים שלכם ביטוח אחריות מקצועית, המותאם לצרכים ואופי פעילות המשרד שלכם.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית?

לאחר שהבנתם את החשיבות שבהגנה וכיסוי מפני תביעות נזיקין אפשריות, בשל כשלים בביצוע בדק בית, מומלץ שתדעו מה כולל ביטוח אחריות מקצועית, בכדי שתוכלו לבחון כראוי את התאמת הכיסויים הבטיחותיים לאופי העבודה שלכם.

כלל, מטרתו העיקרית של ביטוח זה לספק לכם הגנה כלכלית מפני תביעות נזיקין. הפוליסה הסטנדרטית מעניקה לכם הגנה משפטית, הכוללת ייצוג משפטי, הוצאות משפט ואפילו פיצויים ככל ותאלצו לשלם לתובעים.

הרחבות נוספות בביטוח אחריות מקצועית

מעבר לפן הכלכלי, שהוא העיקרי ביותר במקרים אלו, תיתכן גם פגיעה במוניטין המקצועי של מהנדס בדק הבית, ואף מקרים בהם מגיעה התביעה לאחר שאחד המהנדסים המועסקים כבר עזב את החברה.

לכן, חשוב לבדוק עם גורם מקצועי, מיומן ומוסמך, אילו הרחבות ותוספות ניתן להוסיף לביטוח אחריות מקצועית, בכדי להבטיח את השקט הנפשי שלכם בעת ביצוע העבודה. ככל ותדעו כי יש מאחוריכם רשת הגנה בטוחה וחזקה, כך תוכלו לפעול ביתר ביטחון ופחות דאגה, ובכך למעשה להפחית בצורה משמעותית את הסיכוי לביצוע טעויות אנוש קטנות, אשר עלולות בהמשך להתגלות כגדולות ו/או יקרות.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדס בדק בית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.