חוק פנסיית חובה לעצמאים – מה הוא בעצם אומר?

חוק פנסיית חובה לעצמאים דורש מכל עצמאי להפקיד כספים לטובת חיסכון פנסיוני. למה בעצם היה נדרש כזה חוק, האם מדובר בחוק שהוא לטובת העצמאים, מה קורה למי שלא מציית לחוק זה ואיפה כדאי להפקיד? המומחים שלנו עונים על כל השאלות

למה בעצם נדרש חוק פנסיית חובה לעצמאים ומהי מהותו?

בינואר 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים מתוך השאיפה של המדינה להתייעלות פיננסית. מדינת ישראל ראתה כי אנשים רבים מגיעים לגיל מבוגר ללא פנסיה, ביניהם גם המון עצמאים, ולכן החליטה לחוקק חוק שיאפשר לעצמאים ליהנות מרווחה וביטחון כלכלי לאחר גיל פרישה.

חוקר פנסיית חובה לעצמאים דרוש מכל עצמאי שגילו נע בין 21 ועד 60 לחסוך לטובת הפנסיה, ומדי שנה להפקיד סכום מסוים, בהתאם לגובה ההכנסה החייבת. כמו כן המדינה מעודדת את כל מי שמעוניין להפקיד יותר כספים מעבר לחובה המוטלת עליו לעשות זאת. כל הפקדה לפנסיה מזכה אתכם בהטבת מס, ועל מנת לעזור לעצמאים בעלי הכנסה נמוכה, המדינה אף הפחיתה את דמי הביטוח הלאומי שהיא גובה מהם, על מנת לאפשר להם להפקיד את הסכום הנדרש בפנסיה.

האם החוק הזה טוב לעצמאים?

למרות שאולי לחלק מהעצמאים קשה לקבל את החוק הזה בזרועות פתוחות, הכי שמדובר פה בחוק חשוב וטוב, כי בזכותו לכל עצמאי יהיה מקור הכנסה יציב עם פרישתו לגמלאות. מעבר לזה, החוק מביא עמו יתרונות רבים: שיעורי ההפרשה לביטוח לאומי הופחתו, אתם מקבלים במסגרת קרן הפנסיה כיסוי ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה ומוות חלילה וכן קיימת אפשרות למשוך חלק מהחיסכון כדמי אבטלה במקרה של סגירת העסק ועוד. חשוב לדעת שאם לא תצייתו לחוק, ולא תפקידו את הסכומים הנדרשים, יוטל עליכם קנס בגובה 500 ₪. אמנם זה סכום שמפתה עצמאים רבים "לספוג" אותו ולהימנע מהפקדות פנסיוניות, אך מדובר כאן בפספוס של כל היתרונות וההטבות המשמעותיות שציינו.

באיזה אפיק כדאי לחסוך לפנסיה?

נכון לשנת 2023 ישנן 3 אפשרויות לחיסכון פנסיוני – קופת גמל, ביטוח מנהלים והאופציה הפופולרית ביותר קרן פנסיה. מדובר באופציה מבוקשת מאחר ויש לה יתרונות רבים על פני האחרות שבין היתר באים לידי ביטוי בכיסוי הביטוחי רחב וזול, 30% השקעה באגרות חוב מיועדות המציעות תשואה מובטחת של 4.86%  ובדמי הניהול האטרקטיביים.

חשוב לזכור – מה שטוב לאחד לאו דווקא טוב לאחר

אנחנו מזמינים אתכם לקבוע פגישה או שיחה עם המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים. יש לזכור שמדובר בחיסכון מהותי לטווח הארוך וכדאי לערוך השוואה מקיפה בין כל האפשרויות ולשקלל פרמטרים רבים כדי להתאים עבורכם את הפתרון האידאלי. במסגרת שיחתנו נשתמש בטכנולוגיה חכמה המאפשרת השוואה איכותית ורחבה, בין כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ובכך נספק לכם ייעוץ אובייקטיבי ואמין שיעניק לכם שקט נפשי. צרו קשר עוד היום.

חוק פנסיית חובה לעצמאים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.