איפה להשקיע כסף? קבלו 3 אפשרויות ברות ביצוע!

תוכן עניינים

אחת השאלות שמעסיקות כיום כמעט כל אדם היא איפה להשקיע כסף פנוי שיש ברשותו. העניין הוא שכדי לענות על שאלה זו יש להתייחס למגוון גורמים. במדריך זה ריכזנו עבורכם 3 אפשרויות ברות ביצוע, שיעזרו לכם לנסות להרוויח כמה שיותר.

איפה להשקיע כסף כדי להגדיל את הונכם העצמי?

אם אתם מתלבטים איפה להשקיע כסף על מנת שתוכלו להגדיל את הונכם העצמי, אתם לא לבד. יוקר המחייה והאינפלציה, תרבות השפע וה- FOMO, הצורך לתמוך כלכלית בידינו, בהורינו וכמובן גם בעצמנו, היעדר אפשרות לקרנות השתלמות מצד מעסיקים, יצרו תשתית שלא מותירה הרבה ברירות אלא להתחיל להשקיע.

ההון שלנו מאבד את ערכו, הכסף נשחק בבנקים וכולנו מחפשים אחר פתרונות הולמים. השקעות לטובת חיסכון כלכלי, שימור הערך ומינוף הון הפכו לעניין שחייבים לחקור, כי ככל שנקבל תשואה גבוהה יותר על חסכונותינו, כך נוכל ליהנות מחוסן כלכלי לאורך זמן, ולהכין את הקרקע לגיל פנסיה כדי שנוכל להזדקן בכבוד וללא דאגות כלכליות, וככל שנקדים לברר איפה להשקיע כסף, כך מצבנו יהיו יותר טוב בעתיד, בין היתר בזכות אפקט הריבית דריבית, הגדל רווחים וחיסכון כלכלי מוכר במס.

1. קרן השתלמות

אז איפה להשקיע כסף? אפשרות ראשונה היא קרן השתלמות. מדובר באחד מאפיקי ההשקעה המוכרים, הוותיקים והאהובים בישראל. מדובר באפיק חיסכון המיועד לטווח הבינוני-ארוך, שבו ניתן למשוך את כספי החיסכון לאחר תקופה של 6 שנים (ואפילו 3 שנים במקרים מסוימים). יתרונה המשמעותי של הקרן הוא בכך שהן מוכרות לצורכי מס החל מהשקל הראשון, ופטורות ממס רווחי הון, עד לגובה התקרה (שנכון לשנת 2022 עומדת על כ- 18,500 ₪). לכן היא מתאימה מאוד מאוד הן לשכירים (שמפקידים יחד עם המעסיק) והן לעצמאים, ובמיוחד עבור מי שמחפש השקעות קטנות למתחילים.

2. קופת גמל להשקעה

אם שאלתם את עצמכם איפה להשקיע כסף אם אין לכם אפשרות לפתוח קרן השתלמות כי המעסיק לא מספיק ואינכם עצמאים, אחת האפשרויות היא לפתוח לעצמכם קופת גמל להשקעה. מדובר באפיר חיסכון פסיבי, שמיועד לטווח הבינוני-ארוך, והוא אינו דורש כמט התעסקות. יש לו יתרונות רבים: ראשית, ניתן למשוך את הכסף ממנו בכל עת, לשלם מס רווחי הון בלבד, וליהנות מהחיסכון שצברתם. כמו כן במידה ומתאפקים עד לגיל פרישה, ניתן למשוך את הכספים בפטור ממס. כמו כן ניתן לעבור באופן חופשי בין המסלולים, ולעבור בין גופים מנהלים, אך שימו לב שלא מדובר באפיק שנחשב כהוצאה מוכרת וגם הוא מוגבל לתקרה שנתית (כ- 72,000 ₪ נכון לשנת 2022).

במערכת הממשלתית של גמלנט תוכלו להשוות הן בין ביצועיהן של קרנות ההשתלמות והן בין ביצועיהן של קופות הגמל להשקעה >>>

3. פוליסת חיסכון

לא ניתן לענות על השאלה איפה להשקיע כסף מבלי להתייחס גם לפוליסת חיסכון, או פוליסה פיננסית. מדובר באפיק אשר משווק על ידי חברות הביטוח הגדולות, שנועד להוות אלטרנטיבה לקרנות הנאמנות ולתעודות הסל, במסלולי השקעה מגוונים, כשהיתרון הגדול הוא האפשרות להשקיע כסף ללא תקרה, אך מכאן נובע גם אחד מחסרונותיו, שבכל עת שתבחרו למשוך את הכסף, תשלמו מס רווחי הון ולא תיהנו מהטבות מס למינימום (אלא אם כן אתם גמלאים שעומדים בקריטריונים מסוימים). חיסרון משמעותי נוסף של אפיק זה הוא שלא ניתן לעבור בין גופים מנהלים מבלי למשוך את הכסף ולשלם מס (למעט פוליסת בסט אינווסט, וגם בה המעבר הוא בין גופים ספציפיים).

תוכלו להשוות את ביצועי הפוליסות באתר ביטוח נט >>>

לסיכום – איפה להשקיע כסף?

חשוב לערוך השוואה בין המוצרים השונים ובינם לבין עצמם על מנת לברר מהן התשואות, מהם דמי הניהול שמשלמים ומהי דרגת הסיכון-סיכוי. יש לקחת בחשבון מגוון רחב של פרמטרים על מנת לבצע השוואה איכותית. כמו כן חשוב לזכור כי נתוני העבר אינם מעידים על העתיד וכי ניתן לעבור ממנה לקרן אחרת בכל רגע נתון או לשנות מסלול השקעה ללא תשלום מס, קנס או עמלה.

לשם כך כדאי להיעזר במומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים שמשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה איכותית ומקיפה, ושעובדים מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות מקצועי ובגובה העיניים ובעיקר משקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
קרן השתלמות מור
קרן השתלמות מור

קרן השתלמות מור הפכה להיות אחת הקרנות המבוקשות בשנים האחרונות. מה הפך אותה לכזו? אילו יתרונות היא מציעה ומה חשוב לדעת עליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.