אילו פתרונות חיסכון פיננסי מתאימים לבני הגיל השלישי?

גיל הזהב הוא כבר לא מה שהיה פעם. תוחלת החייפ רק הולכת ועולה, ומעוררת דאגה בנוגע לאיכות החיים שצפויה לנו לאחר היציאה לפנסיה. אילו פתרונות קיימים כדי לאפשר לכם להזדקן בכבוד?

60 זה ה- 40 החדש

לאור מגמת העלייה בתוחלת החיים במדינת ישראל, יותר ויותר אנשים מודאגים מהשאלה כיצד יראו חייהם לאחר היציאה לפנסיה. לכן כל כך חשוב למצוא אפיק חיסכון נזיל שיאפשר לכם מצד אחד להעביר אליו כסף פנוי שישמש אתכם כמקור הכנסה לצד קצבת הפנסיה, מצד שני ימשיך לגדול כדי לעזור לכם לשמור על אותה רמת חיים שאליה התרגלתם ולמימון פעילות בשעות הפנאי הרבות ומצד שלי יאפשר לכם גם לתכנן את הירושה, כדי שיורשיכם יוכלו למשוך את הכספים בצורה פשוטה ובמס מופחת. לכן ניהול השקעות חכם לצד מיקסום הטבות המס שאתם זכאים יכול להוות פתרון אופטימלי לבני הגיל השלישי.

מהן האפשרויות הקיימות?

ישנם כמה אפיקים אטרקטיביים שמכילים הטבות מס ייחודיות לפנסיונרים כשהמרכזים שבהם הם: קופת גמל לפי תיקון 190, גמל להשקעה ופוליסת חיסכון.

קופת גמל תיקון 190

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מציע הטבת מס משמעותית לכל מי שחצה את גיל 60 ומקבל קצבת לפחות פנסיה מינימלית (4,850 ₪ נכון לשנת 2023). תוכלו להשקיע בקופת הגמל ולשמור על נזילותם במשיכה חד פעמית, וליהנות מיתרונתיו כאפיק השקעה בשוק ההון. ניתן להפקיד לקופה בכל גיל, אבל תיקון 190 מאפשר משיכת כל החיסכון באופן חד פעמי ללא קנס, אך בכפוף לתשלום מס רווחי הון מופחת (15% על הרווח הנומילי במקום 25% על הרווח הריאלי).

יתרונותיה הייחודיים של קופת גמל תיקון 190 באים לידי ביטוי לא רק באפשרות למשוך את כל החיסכון כסכום חד פעמי במקום קצבה חודשית, אלא גם באפשרות לתכנן ירושה: המוטבים יוכלו לקבל את כספכם ללא צורך בהצגת צו ירושה או צו קיום צוואה. כמו כן אם חוסך שנפטר לפני הגיעו לגיל 75 חלילה,  הכספים ישולמו למוטים בסכום חד פעמי פטור ממס. במקרה של פטירה מעל גיל 75, ינוכה מס רווח הון של 15% בלבד על הרווח הנומינלי.

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה מתאימה לחיסכון לכל מטרה עבור כל אחד, תוך כדי שהכסף נשאר זמין למשיכה, בכפוף לתשלום מס רווחי הון של 25% מהרווח הריאלי. מדובר בפתרון מעולה למי שלא מקבל קצבת פנסיה מזערית  (4,850 ₪ נכון ל- 2023) ואינו יכול לחסוך בקופ"ג לפי תיקון 190.

חשוב לשים לב: בקופ"ג להשקעה קיימת מגבלת הפקדה שנתית בסכום של כ- 76,000 ₪ (נכון לשנת 2023) עבור כל חוסך. חוסך שמגיע לגיל 60 יכול לבחור למשוך את החיסכון כקצבה וליהנות מפטור מלא מתשלום מס.

פוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון פיננסי מאפשרת לכם להפקיד כל סכום שהוא לכל מטרה ולמשוך את הכסף כקצבה חודשית או באופן חד פעמי, בכפוף לתשלום 25% מס רווחי הון מהרווח הריאלי. אחד מיתרונותיה הבולטים הוא הפטור ממס עבור פנסיונרים שנולדו לפני 1.1.1948, עד לסכום התקרה – עד 14,520 ₪ ליחיד ועד 17,760 ₪ לזוג.

מתלבטים מה הפתרון הנכון ביותר עבורכם? בשביל זה אנחנו כאן!

כל שלושת האפשרויות כוללות את היתרונות של מכשירי השקעה מנוהלים. בשלושתם תיהנו מניהול השקעות מקצועי, יהיה לכם קל, פשוט ונוח להתנהל איתם ותוכלו ליהנות משלל הטבות מס. כלל היתרונות מייצרים אפשרויות חיסכון אטרקטיביות. עם זאת, חשוב לשים לב להבדלים ביניהם מבחינת תנאי המשיכה והמיסוי, ולכן חשוב לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני שיסייע לכם לראות את התמונה המלאה.

אתם מוזמנים עוד היום לפנות למומחים של פתרונות עדיפים, ליהנות משירות מקצועי, יחס אישי וחם, ניסיון של שנים ועבודה מול מיטב הגופים הפיננסים בישראל, טכנולוגיה מתקדמת שיעניקו לכם שקט נפשי.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.