איזה קרן פנסיה לבחור? המדריך למתלבט

מתלבטים איזה קרן פנסיה לבחור? אתם לא לבד! זו אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים כל סוכן פנסיוני. למה זה בכלל חשוב אם אפשר לעבור חופשי בין הקרנות ולמה צריך לשים לב? כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול.

 

איך בוחרים קרן פנסיה – למה זה בכלל חשוב?

ראשית, על מנת לענות על השאלה איזה קרן פנסיה לבחור, חשוב להבין כי בחירת קרן פנסיה היא מצד אחד איננה עניין של מה בכך, ומצד שני לא מדובר בחתונה קתולית. כלומר, מצד אחד על מנת למקסם את ההפקדות שלכם וליהנות מכמה שיותר רווחים חשוב מההתחלה לדאוג לבחור בקרן המתאימה ביותר בשבילכם, ומצד שני חשוב שתזכרו את תקנות הניוד – ניתן להעביר בכל עת את קרן הפנסיה שלכם לכל חברה אחרת שתבחרו, מבלי שתשלמו על כך מס, קנס או עמלה כלשהי. כך שתמיד ניתן לשנות את דעתכם, אך מומלץ להימנע מפעולה לפני שתתייעצו עם סוכן פנסיוני, שכן יש לה השלכות אחרות שכרגע לא נרחיב את הדיבור עליהם.

איך לבחור קרן פנסיה?

הרבה אנשים מצפים לקבל תשובה חד משמעית על השאלה איזה קרן פנסיה לבחור. העניין הוא שאין תשובה גנרית שנכונה לכולם. מה שטוב לחברים או למשפחה, לאו דווקא ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר, ולכן חשוב קודם כל לפנות לסוכן על מנת שיסייע לכם לערוך השוואת קרנות פנסיה. השוואה כזו בדרך כלל מתייחסת בעיקר ל- 3 פרמטרים חשובים (אם כי קיימים הרבה יותר): תשואות, מדד שארפ ודמי ניהול.

השוואת תשואות  באתר הממשלתי פנסיה נט אפשר לערוך השוואת תשואות בין הקרנות. שימו לב לבצע השוואה בין מסלולים זהים לטווח זמן של לפחות 3 שני. זכרו כי העבר אינו מעיד על העתיד, אך אפשר להעריך את היציבות של הקרן ולהבין מה הכיוון הכללי שלה, ואפשר לשער שמי שהיה טוב באופן עקבי בעבר, יהיה טוב גם בעתיד.
השוואת מדד שארפ מדד שארפ משקף מהי רמת הסיכון שנטל הגוף המנהל בהשקעותיו שהובילה לתשואת הקרן. השאיפה היא שהציון יהיה קרוב ל- 1 ככל האפשר, כי המשמעות היא שהחברה הסתכנה פחות בהשקעתה כדי להצליח ולהשיג את התשואה שלה.
השוואת דמי ניהול דמי הניהול של קרנות הפנסיה זולים יותר בהשוואה למוצרי חיסכון פנסיוניים אחרים, ודמי הניהול של הקרנות הנבחרות נמוכים אף יותר. עם זאת, לא מדובר בפרמטר שצריך ללכת אחריו בעיניים עיוורות. פנייה לחברת ביטוח או בית השקעות לעתים תניב דמי ניהול כמעט זהים.
איזה קרן פנסיה לבחור ולמה חשוב לשים לב?

כאמור, ישנם מדדים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת בעת בעודכם חושבים איזה קרן פנסיה לבחור, למשל: המוניטין של הגוף המנהל, מדד השירות, תמהיל הנכסים, איזון אקטוארי ועוד מדדים שהיריעה קצרה מלהכיל.

איזה קרן פנסיה לבחור

לסיכום – אז איזה קרן פנסיה לבחור?

כאמור, מי שמתלבט איזה קרן פנסיה לבחור חייב להישען על פרמטרים רבים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. חלק מהמידע נגיש באינטרנט וחלק לא, ונדרשת עבודת מחקר מעמיקה על מנת לרכז את כל הנתונים, לבדוק אותם לעומק ולנתח אותם על מנת לקבל את התמונה המלאה.

אנחנו כאן כדי לעשות לכם את החייים הרבה יותר קלים, ולאפשר לכם לקבל את כל המידע הנדרש על מנת שתוכלו לבחור נכון. אנחנו מזמינים אתכם לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים וליהנות מהדרך הכי קלה, פשוטה, מהירה ונוחה להשוואת קרנות פנסיה. כבר למעלה מ- 20 שנה אנחנו מתמחים בתחום זה, עובדים עם הגופים הפיננסיים המובילים בתחום ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת על מנת לספק לכם ייעוץ אובייקטיבי, איכותי שיעניק לכם שקט נפשי ועתיד טוב יותר.

איזה קרן פנסיה לבחור
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.