למה חשוב לערוך השוואה בין קרנות פנסיה?

אם אתם התחלתם להרהר בשאלה מה צופן לכם העתיד וכיצד יראו חייכם, ודאי אתם חושבים גם לא מעט על קצבת הפנסיה שלכם – האם היא תספיק לכם, כמה אתם צריכים, והאם יש משהו שאתם יכולים לעשות על מנת להגדיל אותה. לשם כך חשוב לערוך השוואה בין קרנות פנסיה. אז איך עושים את זה נכון ולמה כדאי לשים לב?

כולנו נגיע לגיל פרישה הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים

גם אם הפרישה נראית לכם כמו משהו מאוד רחוק מכם, יש לנו חדשות בשבילכם: הזמן טס ואנחנו מגיעים לגיל פרישה הרבה יותר מהר ממה שאנחנו תכננו. נכון, 30 שנים זה נראה כמו תקופה ארוכה מאוד, אבל אם לא נתחיל להפריש כספים לפנסיה בהקדם, לא נוכל להתקיים בכבוד. אמנם המדינה מעניקה לכל אדם קצבת זקנה מגיל מסוים, אך לצערנו היא לא מספיקה ואי אפשר באמת להתבסס אך ורק על כספי המוסד לביטוח לאומי. לכן, הצעד המבורך ביותר שאדם יכול לעשות הוא קודם כל לערוך השוואה בין קרנות פנסיה כדי למצוא את קרן הפנסיה הטובה ביותר עבורו, ומעבר לכך – עליו לחזור על התהליך הזה אחת לשנתיים-שלוש.

מה צריך לבדוק בעת השוואה בין קרנות פנסיה?

כיום השוק מציע מגוון רחב של קרנות פנסיה. כל קרן מנוהלת קצת אחרת, ולכן צריך קודם כל להבין מה בעצם ההבדלים ביניהן. מעבר לזה, אם אנחנו כבר מפקידים כסף בכל חודש לטובת חיסכון לפנסיה, הרי שנשאף למקסם את התשואה שנקבל עבורו. השוואה בין קרנות פנסיה לוקחת בחשבון את הנושאים האלה.

לשם השוואה נכונה יש להתייחס למספר פרמטרים כדי לדעת איזה קרן פנסיה הכי טובה עבורכם. בין היתר יש להתייחס לפחות ל – 3 היבטים עיקריים:

  1. השוואת תשואות קרנות פנסיה: יש לערוך השוואת תשואות בין קרנות פנסיה במסלולים זהים לטווח זמן ממושך, של מינימום 3 שנים ורצוי אף 5 שנים. אמנם אין העבר מעיד על העתיד, אך ניתן להעריך על סמך נתון זה את היציבות של הקרן ולהבין מה הכיוון הכללי שלה. סביר להניח יותר שמי שהיה טוב באופן עקבי בעבר, יהיה טוב גם בעתיד.
  2. השוואת מדד שארפ: בעת השוואה בין קרנות פנסיה חשוב להתייחס גם למדד שארפ, שישקף לכם מהי רמת הסיכון מבחינת ההשקעה שהובילה לתשואת קרן הפנסיה. נשאף שהציון יהיה כמה שיותר קרוב ל- 1, כי משמעות הדבר היא שהחברה פחות הסתכנה בהשקעה שלה כדי להשיג את התשואה שאליה הגיעה.
  3. השוואת דמי הניהול בקרנות פנסיה: דמי הניהול בקרנות הפנסיה נעים על פני טווח מסוים, ומחלקים לדמי ניהול מההפקדות השוטפות ודמי ניהול על צבירת החיסכון. דמי הניהול בקרנות הפנסיה הנבחרות נמוכים לפעמים משמעותית בהשוואה לקרנות הפנסיה הרגילות, אך אינן חזות הכול. במקרים מסוימים תוכלו לפנות לחברת ביטוח או בית השקעות והם יציעו לכם דמי ניהול כמעט זהים. עם זאת, בשורה התחתונה, ככל שתשלמו פחות דמי ניהול, כך יישאר לכם יותר כסף בפנסיה.

אז איך לדעת מה הכי נכון? מתייעצים עם המומחים

מעבר לפרמטרים שפירטנו בפסקה הקודמת, ישנם עוד כמה פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון, כגון המוניטין של הגוף המנהל, רמת האיזון האקטוארי של אותו גוף ועוד. אין ספק שמדובר בעבודת הכנה לא קלה ולא פשוטה עבור האדם הממוצע, והרבה אנשים מרגישים אבודים או הצפה רגשית אל מול מגוון האפשרויות.

מאחר ומדובר בעתיד שלכם, אל תקחו סיכונים מיותרים. חשוב שתבחור קרן פנסיה יציבה שתניב עבורכם תשואה גבוהה. לכן, הדרך הכי טובה, פשוטה, קלה ונוחה לערוך השווה בין קרנות פנסיה היא לפנות למומחים בתחום, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ מקצועי מסוכני הביטוח הפנסיוניים של פתרונות עדיפים, שיעזרו לכם לבחור את הקרן הראויה ביותר עבורכם, ושיעניקו לכם את הביטחון שהכסף שלכם בידיים טובות.

השוואה בין קרנות פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.