למה כדאי לחסוך בקרן פנסיה?

למרות שחוק פנסיה חובה מחייב כל אחד ואחת מאיתנו לחשוב על העתיד, עדיין יש מי שמתלבט או נמנע. למה בעצם כדאי לחסוך דווקא בקרן פנסיה ובמה היא שונה מתוכנית חיסכון רגילה? כל התשובות במאמר שלפניכם

קרן פנסיה נועדה להבטיח את עתידכם

אמנם זה נראה עוד רחוק, אבל חשוב שכל אחד, בין אם הוא עצמאי ובין אם הוא שכיר, יערך מראש ויכין את עצמו ליום שבו הוא יחליט לפרוש. אמנם זה נחמד לחיות את הרגע אבל זה בהחלט חשוב גם להסתכל קדימה, להתכונן ולתכנן את הפרישה, והמשמעות היא לדאוג לחיסכון פנסיוני, שמטרתו לממן את חייכם לאחר שתפסיקו לעבוד ותצאו לגמלאות.

קרן פנסיה היא אחד מתוך שלושת אפיקי חיסכון פנסיוני, והיא נחשבת לפופולרית שבהם ולא בכדי. מדובר באפיק חיסכון מעולה למטרה זו, מאחר ויש לה כמה וכמה יתרונות בולטים.

יתרונות החיסכון בקרן פנסיה

חשוב לציין כי קרן פנסיה היא לא תוכנית חיסכון רגילה, אלא הרבה מעבר לכך:

ראשית, בניגוד לתוכנית חיסכון סטנדרטית שבה רק אתם אלה שחוסכים את כספכם, אם אתם שכירים אתם והמעסיק שלכם מפקידים מדי חודש סכום מסוים לטובת החיסכון הפנסיוני, כדי ליצור חיסכון שיחליף את המשכורת שלכם בהגיעכם לגיל פרישה ויציאתכם לגמלאות.

כמו כן, מעבר לחיסכון ארוך טווח המיועד לגיל פרישה, יש לזכור גם כי קרן פנסיה מקיפה כוללת גם אלמנטי ביטוחי הכולל הן כיסוי נכות והן כיסוי שארים. כך שאם חלילה אתם מאבדים את יכולתכם לעבוד טרם גיל פרישה בכלל אובדן כושר עבודה תוכלו לקבל קצבה ואם חלילה תלכו לעולמכם בטרם עת, קרן הפנסיה תשלם קצבת שארים לכל מי שתלוי בכם כלכלית – בן/ת הזוג, ילדים והורים נתמכים.

כל הסיבות לחסוך בקרן פנסיה

זכרו שהמדינה מעודד אתכם להפקיד כספים בקרן הפנסיה ומציעה הטבות מס רבות לחוסכים שכירים ועצמאים, ואף מציעה אפשרות לחסוך בקרנות נבחרות עם דמי ניהול אטרקטיביים ביותר. כמו כן, ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר, כך החיסכון שלכם יגדל ויהיה לכם סכום משמעותי יותר בפרישה.

מאחר ומדובר על חיסכון ארוך טווח חשוב לערוך השוואת קרנות פנסיה, במסלול המתאים לכם ולבדוק שלל פרמטרים על מנת לקבל את התמונה המלאה: התשואה בחתכי זמן שונים, דמי ניהול, יתרת נכסים, מאזן אקטוארי, ציון במדד השירות ועוד. אנחנו כאן כדי להפוך את העניין הזה לכמה שיותר פשוט, קל ונוח עבורכם.

אז מאיפה מתחילים?

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי, אמין ואובייקטיבי לפתיחת קרן פנסיה בהתאמה אישית. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה בין כל הקרנות של הגופים הפיננסיים המובילים בישראל ותוך שקלול פרמטרים רבים. נשמח להעניק לכם את השקט הנפשי כדי לממש את החלומות שלכם היום ובעתיד.

למה כדאי לחסוך בקרן פנסיה
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מסלולי פרישה בקרן פנסיה
מסלולי פרישה בקרן פנסיה – איך לבחור נכון?

מסלולי פרישה בקרן פנסיה נועדו לעזור לכם למצות את החיסכון הפנסיוני שלכם, והבחירה ביניהם מתבצעת רגע לפני שאתם פורשים מעבודתכם. מאחר ולא ניתן לשנות את החלטתכם בהמשך יש לשקול את הבחירה בכובד ראש. אז איך בוחרים את המסלול האידיאלי? על כך במאמר.

קראו עוד »
ביטוח פנסיה לעובד חדש
ביטוח פנסיה לעובד חדש – כל מה שחשוב לדעת

ביטוח פנסיה לעובד חדש הוא אינו דבר מובן מאליו, וזאת למרות שבמדינת ישראל קיים חוק שלפיו כל מעסיק חייב לשלם פנסיה לעובדים שלו. במאמר זה, נדון על ההיבטים השונים של הפקדה לפנסיה לעובד חדש, ונציע לך כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל לחסוך לפנסיה כבר היום.

קראו עוד »
קופת פנסיה
קופת פנסיה – האלמנט העיקרי שיבטיח את עתידכם

קופת פנסיה היא מוצר חיסכון פנסיוני משולב ביטוח לעובד השכיר ולעצמאי. הכסף שמצטבר בה נועד על מנת לשמש כתחליף למשכורת לאחר צאתכם לגמלאות. במאמר זה נסביר איך לצבור בה כמה שיותר כסף, כמה צריך להפקיד, מהו חוק פנסיה חובה, כיצד פותחים לעצמכם קופה ועוד.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.