תשואות קופות גמל להשקעה

השוואת תשואות קופות גמל להשקעה היא צעד בסיסי שמומלץ לעשות כדי לבחור את אפיק ההשקעה המשתלם ביותר עבורכם. נשאלת השאלה רק מאיפה מתחילים ומה צריך לקחת בחשבון כשמשווים בין האפשרויות השונות?

הצעד הראשון להשוואה

כאשר רוצים לברר אילו תשואות קופות גמל להשקעה הצליחו להשיג, כל אחד יכול למצוא בקלות יחסית באינטרנט את המידע הנחוץ. אבל המידע ברשת הוא חלקי, וחשוב לבצע בדיקה מעמיקה שלוקחת פרמטרים נוספים בחשבון, כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

תשואות קופות גמל להשקעה – 3 צעדים להשוואה חכמה

בחנו את התוצאות לאורך פרק זמן ממושך ככל הניתן

ההמלצה הזו נכונה באופן כללי לגבי כל מוצר פיננסי שהוא, בין אם מדובר בהשקעה ובין אם מדובר בחיסכון ארוך טווח. חשוב לבחון את הביצועים לאחור, למשך תקופה ממושכת ככל הניתן – 3 שנים במינימום, ואפילו 5 שנים לאחור. אמנם העבר אינו יכול להעיד על מה שיקרה בעתיד, אך זו עדיין אינדיקציה טובה כדי לבחון את המקצועיות של הגוף המנהל.

הרעיון בבחינת תשואות קופת גמל להשקעה לאורך זמן הוא שכך ניתן להימנע מהטיה בגלל אירועים יוצרי דופן, שלא ישקפו את יכולותיהם של הגופים המנהלים. עם זאת, חשוב לזכור שקופות גמל להשקעה קיימות רק מאז 2016. לכן, במקרים מסוימים תמצאו נתונים רק לגבי השנה האחרונה, או תקופה מעט ארוכה יותר, אבל כנראה שנכון לשנת 2021, תתקשו למצוא מידע המשקף תקופת ביצועים של 5 שנים.

בחנו את מדד שארפ

תשואות קופות גמל להשקעה הן פרמטר חשוב, אבל כאמור ישנם פרמטרים נוספים שצריך לקחת בחשבון, ואחד החשובים שבהם הוא מדד שארפ. בגדול ניתן לומר כי הגופים המנהלים את קופות הגמל, לכל פרק טווח שהוא, נבדלות זו מזו בין היתר באפיקים שבהם כספיכם מושקעים. יש כאלו שמתמחות בהשקעה במניות, אחרות באגרות חוב, ואחרות עושות שילוב בין האפיקים השונים. לכן, צץ צורך לשקלל את התשואה עם מידת הסיכון, וכך נולד לו מדד שארפ, שמשקף את היחס בין התשואה לסיכון.

כלומר – אם יש שתי קופות גמל להשקעה עם תשואה זהה, אך לאחת מהם מדד שארפ גבוה, המשמעות היא שהיא הצליחה להגיע לתשואה הזו בסיכון מופחת, ולכן ברור שנעדיף קופת גמל זו על פני רעותה.

בררו כמה דמי ניהול תשלמו

אחד הגורמים שפוגעים בסכום הכסף שבסופו של נדבר נקבל כשנרצה לממש את ההשקעה שלנו הוא גובה דמי הניהול שאנחנו משלמים. ככל שדמי הניהול גבוהים יותר, כך בסופו של דבר הסכום שתקבלו יהיה נמוך יותר. לכן, אם יש שתי קופות גמל עם תשואה זהה, אבל אחת גובה דמי ניהול יקרים יותר, במובן מסוים יש למתחרה שלהם יתרון יחסי (אך כמובן שצריך להתייחס גם לפרמטרים הקודמים שהזכרנו).

האם תשואות קופות גמל להשקעה מנבאות את העתיד?

אחת השאלות הכי נפוצות היא האם ניתן לנבא את העתיד בעזרת תשואת קופת גמל להשקעה. כאמור, מדובר במשתנה חשוב שנותן לנו "קצה חוט" כדי לבחון את טיב הביצועים של הקופים שמתפעלים את הקופות השונות, אבל בסופו של דבר, כדי להחליט מי היא הקופה שתניב עבורנו כמה שיותר רווח, צריך להיות עם היד על הדופק, ולהיות מסוגלים לשים לב למגמות שעשויות להשפיע על שוק ההון בשנים הקרובות. זו בדיוק הסיבה שכדי להיעזר בנבחרת המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמורכבת מאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ההשקעות זה שנים רבות. נשמח לעמוד לצדכם, לייעץ לכם ולעזור לכם למצוא את המוצר האידיאלי בשבילכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.