כל מה שחשוב לדעת על איתור קרן פנסיה

נושא הפנסיה הוא עניין כאוב. יש לא מעט אנשים שנרתעים מפניו ולמעשה לא ממש יודעים אם יש להם חיסכון פנסיוני, איפה הוא נמצא, כמה דמי ניהול הם משלמים או באיזה חברה הוא מנוהל. אבל אל חשש, כי איתור קרן פנסיה הוא לגמרי אפשרי. מה צריך לעשות, למה חשוב לשים ואיך ניתן לפשט את התהליך?

למה איתור קרן פנסיה הוא נושא חשוב?

יש שלוש סיבות עיקריות לאתר קרנות פנסיה:

  • תכנון פיננסי לעתיד – איתור קרן פנסיה נדרש על מנת לדעת מה צפוי לכם מבחינה כלכלית במהלך שנות הפרישה שלכם. החיסכון הפנסיוני שלכם למעשה נועד להחליף את השכר שאתם מקבלים בעבודתכם, מאחר ובאמצעותו תקבלו קצבה חודשית.
  • עזרה כלכלית במצב חירום – לאיתור קרן פנסיה יש גם חשיבות בעתות משבר: אם חלילה הגעתם למצב של אובדן כושר עבודה או במקרה של קרוב משפחה שהלך לעולמו, יתכן וקרן הפנסיה תוכל לספק מענה כלכלי למשפחה. כך למשל אדם שמפרנס את משפחתו וחלילה חלה במחלה קשה או הפך לנכה, יכול לקבל קצבה מסוימת מקרן הפנסיה כדי שתחליף את הכנסתו. במקרה של אדם שנפטר, יתכן וילדיו או בן/בת הזוג שלו/ה ירצו לאתר את קרן הפנסיה, על מנת לקבל קצבת שארים, שתוכל לעזור להם כלכלית.
  • איחוד קרנות לצורך קבלת הלוואה אטרקטיבית – יתכן והגעתם למצב בחיים שבו אתם מחליטים ליטול הלוואה לכל מטרה שהיא, וגיליתם שקבלת הלוואה על חשבון החיסכון הפנסיוני שלכם הוא הדבר הטוב ביותר עבורכם. במצב כזה יתכן שתרצו לדעת היכן כספכם מנוהל ואם יש לכם במקרה קרנות פנסיה נוספות, שניתן לאחד, על מנת לקבל הלוואה על סכום גדול יותר.

איתור קרן פנסיה לפי תעודת זהות

לצורך איתור קרן פנסיה כל מה שנדרש הוא מספר תעודת זהות, תאריך הנפקה של תעודה הזהות  ולענות על שתי שאלות פשוטות: האם הונפק לכם דרכון ב-3 השנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ ב-3 השנים האחרונות. חיפוש קרן פנסיה לפי תעודת זהות ניתן לבצע באתר הר הכסף שהוא מן מנוע איתור חסכונות פנסיוניים.

איתור קרנות פנסיה משרד האוצר מתבצע באמצעות אתר הר הכסף, והשירות הניתן בו אינו כרוך בתשלום. תוצאות החיפוש באתר יראו לכם באילו גופים יש לכם חשבונות או פוליסות, ומאיזה סוג (לדוגמה איתור קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות וכו').

אתר הר הכסף טוב בעיקר לצורך איתור קרנות פנסיה בלתי פעילות. עם זאת, לאתר זה יש כמה מגבלות, למשל: הוא אינו מראה כמה חשבונות יש לכם מכל סוג, מה היתר הצבורה או אילו זכויות יש לכם. כמו כן המנוע עדיין "טיפש" וגם אם יראה לכם שיש לכם פוליסה או קרן, יתכן שהיא לא קיימת בפועל גם יכול מאוד להיות שיש פוליסה או קרן שהמנוע לא מסוגל למצוא. כמו כן החיפוש מוגבל בו לעד 10 חיפושים בלבד לכל בעל ת"ז.

האם יש הבדל באיתור קרנות פנסיה פעילות לעומת איתור קרנות פנסיה לא פעילות?

אין ממש הבדל באיתור קרן פנסיה פעילה או לא פעילה. כפי שציינו אתר הר הכסף טוב בעיקר לאיתור קרנות פנסיה וחסכונות אחרים בחשבונות לא פעילים. אבל מה לגבי קרנות וחסכונות אחרים שהם פעילים? כדי לקבל את התמונה המלאה ניתן להיעזר באתר המסלקה הפנסיונית. מערכת זו מחוברת לכל הגופים שמנהלים קופות גמל, פנסיה וביטוחים ומציגה תמורת תשלום סמלי של כמה עשרות שקלים את כל המידע – כולל כמה חסכתם, היכן ובאיזו מתכונת.

איך להפוך את כל התהליך הזה להרבה יותר פשוט ובחינם?

הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים משתמשים במסלקה הפנסיונית, ומפיקים עבורכם את הדוח בחינם. זאת על מנת לראות את התמונה המלאה ולנתח את מצבכם הפיננסי הנוכחי, בטרם ימליצו לכם מה לעשות עם החיסכון הפנסיוני שלכם על מנת למקסם אותו וליהנות מתנאים טובים יותר.

לאחר איתור קרן פנסיה אנחנו בוחנים אם כדאי לאחד אותה עם חסכונות אחרים שיש ברשותכם, הן בחשבונות פעילים והן בחשבונות בלתי פעילים על מנת לחסוך בדמי הניהול, לאפשר לכם לקבל הלוואה טובה יותר וכדומה. חשוב לדעת שניוד קרן פנסיה הוא הליך קל ופשוט, שניתן לבצע בחינם, בכל עת וללא תשלום מס, אך דורש השוואת קרנות פנסיה מעמיקה.

אנחנו בפתרונות עדיפים עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה יסודית בין כל האפשרויות הפתוחות בפניכם. נשמח לעזור לכם לאחד קרנות קיימות, פעילות או לא פעילות, למקסם לכם את התנאים ומעל לכל להעניק לכם שקט נפשי. פנו אלינו עוד היום לפרטים נוספים.

איתור קרן פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?

מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה היא אחת השאלות שמטרידה עובדים רבים. במאמר זה נסביר מה קורה לאדם שיש לו כבר חיסכון פנסיוני והוא מתחיל לעבוד במקום חדש, מה קורה לאדם שאין בידיו חיסכון כזה ועוד.

קראו עוד »
ביטוח פנסיה לעובד חדש
ביטוח פנסיה לעובד חדש – כל מה שחשוב לדעת

ביטוח פנסיה לעובד חדש הוא אינו דבר מובן מאליו, וזאת למרות שבמדינת ישראל קיים חוק שלפיו כל מעסיק חייב לשלם פנסיה לעובדים שלו. במאמר זה, נדון על ההיבטים השונים של הפקדה לפנסיה לעובד חדש, ונציע לך כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל לחסוך לפנסיה כבר היום.

קראו עוד »
קופת פנסיה מומלצת
קופת פנסיה מומלצת – הטיפים שאתם חייבים להכיר

קופת פנסיה מומלצת היא משאת לבו של כל חוסך באשר הוא. כיום, כשהמודעות לתחום החיסכון הפנסיוני גבוהה מתמיד והמידע נגיש יותר מאי פעם, על פניו עולים הסיכויים שנוכל לבחור קופה מעולה, אבל עדיין יש כמה נושאים שחשוב לשים אליהם לב ובמאמר זה נרחיב על כך את הדיבור.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.