מה נדרש לצורך פתיחת קרן השתלמות?

אם אתם רוצים ליהנות מאפיק החיסכון היחידי שפטור ממס רווח הון, כנראה שאתם שוקלים פתיחת קרן השתלמות. מה נדרש לצורך זה, מי יכול ליהנות מזה, ומה חשוב לדעת על הנושא? כל הפרטים במאמר.

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא מוצר חיסכון המיועד הן לשכירים והן לעצמאים. במקור היא שימשה בעיקר לצורך מימון השתלמויות, כנסים, קורסים ולימודים, אבל כיום היא משמשת כמוצר חיסכון לטווח הבינוני או הארוך. רבים מעוניינים בפתיחת קרן השתלמות מאחר והיא מוצר החיסכון היחידי כיום שניתן למשוך ממנו את הכסף תוך 6 שנים לכל מטרה ובפטור ממס רווח הון, ושמעניק הטבת מס בהפקדות השוטפות לעמית במעמד עצמאי. חשוב לציין כי ניתן להשאיר את הכסף בקרן ולהמשיך ליהנות מאפקט הריבית דריבית כדי ליהנות מתשואות מס רווח הון, למעשה אפשרות זו היא המומלצת.

פתיחת קרן השתלמות – למי זה מתאים?

למרות שמדובר במוצר חיסכון המיועד הן לעצמאים והן לשכירים, לא כל אחד יכול לפתוח לעצמו קרן השתלמות. פתיחת קרן השתלמות לשכירים תלויה בראש ובראשונה ברצונו של המעסיק להעניק אותה לעובדיו, בעיקר אם מדובר במגזר הפרטי. קרן ההשתלמות מוצגת ברוב המקרים כהטבת שכר עבור העובד, בונוס או צ'ופר ואפילו מהווה כמעין פיתיון על מנת למשוך עובדים לענפי משק מסוימים.

לעומת זאת במגזר הציבורי לרוב ישנם הסכמים קיבוציים או צווי הרחבה המחייבת את המעסיק בפתיחה של קרן השתלמות לעובדים. כך או כך מי האחריות על פתיחת קרן השתלמות היא על המעסיק.

עם זאת חשוב לציין שפתיחת קרן השתלמות היא אולי בהסכמתו של המעסיק, אך הוא אינו יכול לחייב  אתכם באיזה גוף להפקיד את כספכם, וזאת על פי חוק. מומלץ להשוות בין הגופים, ולקבל החלטה מושכלת כדי שתוכלו למנף את ההשקעה שלכם ככל הניתן.

פתיחת קרן השתלמות במעמד עצמאי

שכיר שהוא גם עצמאים או עובד שהוא אך ורק עצמאי זכאי לפתוח לעצמו קרן השתלמות. למרות שפתיחת קרן השתלמות במעמד עצמאי היא על פניו פשוטה ואפשרית באופן דיגיטלי, מדובר בתהליך מורכב שדורש הכנה מראש ושיקול דעת, למי שמעוניין למנף את ההשקעה והחיסכון שלו. על פניו הצעד המתבקש הוא להשוות תשואות קרנות השתלמות. צעד זה בהחלט חשוב ואף הכרחי, אך הוא לאו דווקא מובן מאליו לכל אחד.

איך משווים בין קרנות השתלמות?

חשוב להשוות את התשואות במסלולים דומים, להתחשב בדמי הניהול שכל גוף גובה עבור ניהול החסכונות, לבחון את מדד שארפ שבוחן את מידת הסיכון שנטל על עצמו כל גוף מנהל כדי להגיע לתשואה מסוימת, לברר מהו היקף הנכסים של כל גוף ועוד.

לצורך השוואת קרנות השתלמות, תוכלו להיעזר באתר גמלנט של משרד האוצר שאכן מספק מידע מפורט על מרבית הנתונים שציינו בפסקה הקודמת. עם זאת, אנשים רבים טוענים שמדובר באתר מסורבל ולא ידידותי למשתמש.

איך להפוך את התהליך להרבה יותר פשוט, קל ונוח?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו להתאים לכם את הקרן האידיאלית עבורכם. אנו משתמשים בטכנולוגיה חכמה שמשווה בין כל הקרנות של החברות המובילות בתחום ותוך התאמת מסלול המתאים ביותר עבורכם ולרצונכם. ברשותינו ניסיון של שנים רבות ואינספור לקוחות מרוצים. השאירו פרטים בטופס ואנו נדאג לחזור אליכם.

פתיחת קרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
למי מגיע קרן השתלמות
למי מגיע קרן השתלמות?

למי מגיע קרן השתלמות היא שאלה נפוצה למדי, אך בניגוד למה שנהוג לחשוב – התשובה מעט מורכבת, ובעיקר לגבי עובדים שכירים. שווה לקרוא את המאמר כדי להבין את הנושא יותר לעומק.

קראו עוד »
קרן השתלמות פותחים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.