איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה?

תוכן עניינים

הרבה חוסכים מתלבטים בנוגע לשאלה איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה. אך למרות שזו השאלה שבדרך כלל כל חוסך שואל את עצמו, מסתבר שהתשובה מורכבת למדי. לאיזה גורמים חשוב לשים לב ואיך בסופו של דבר מחליטים היכן לפתוח קרן פנסיה?

האתגר: בחירת קרן פנסיה לצד פערים בידע הפנסיוני

למרות שכולנו מחויבים לפי חוק להפקיד כספים בחיסכון פנסיוני ובבוא היום כולנו נגיע ליום שבו נזדקק לחיסכון הזה על מנת לחיות, תחום הפנסיה סובל מדימוי אפור ומשעמם ורוב האנשים נרתעים מפניו. הידע של רוב האנשים בנוגע לפנסיה שלהם בדרך כלל בסיסי למדי, ורובם אינם יודעים באיזה מוצר פנסיוני הם משקיעים, באיזו חברה, כמה דמי ניהול הם משלמים ו/או כמה תשואה המוצר שלהם הרוויח ומה מצבו ביחס לגופים המתחרים.

לכן כדי לתת מענה לשאלה איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה, חשוב קודם כל לבדוק מה מצבכם הנוכחי, מאחר והתשובה תהיה שונה עבור מי שרק עכשיו פותח קרן פנסיה לראשונה בחייו או מי שכבר יש ברשותו קרן פנסיה ומתלבט להיכן הכי כדאי לו להעביר אותה, מסיבותיו שלו.

המפתח לבחירה נבונה – השוואת קרנות פנסיה

איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה היא שאלה שמטרידה חוסכים רבים, בין אם הם רק עושים את צעדיהם הראשונים בעולם הפנסיה ובין אם הם כבר מפקידים כספים לחיסכון כבר שנים רבות. כדי לתת עליה תשובה, חשוב קודם כל לבדוק אם היא אכן עושה את מה שהיא אמורה לעשות, כלומר להרוויח תשואות נאות ולהגדיל את הכסף שהצטבר בה, ולשם כך יש קודם כל להבין באיזו חברה הקרן שלכם מנוהלת, כיוון שיש הרבה חברות ביטוח ובתי השקעות שמנהלים את כספי החיסכון של הציבור הרחב. לשם כך ניתן להיעזר באתר הר הביטוח של משרד האוצר.

לאחר מכן ניתן לערוך השוואת קרנות פנסיה, כולל השוואת תשואות קרנות פנסיה, ולבחון אם הקרן שלכם טובה יותר ביחס לאחרות. לשם כך, חשוב לציין שיש כמה וכמה גורמים שדורשים התייחסות: יש לערוך השוואת תשואות קרנות פנסיה באותו מסלול שרלבנטי עבורכם, לפי חיתוך של שנים ותמהיל השקעות. חשוב להתייחס בהקשר זה גם להיקף הנכסים ומדד שארפ.

כמו כן יש לערוך השוואת דמי ניהול קרנות פנסיה תוך התייחסות לדמי ניהול מהפקדות ולדמי ניהול מהצבירה שלכם, כיוון שככל שאתם משלמים יותר, כך בעצם סך הכסף שנשאר בכיסכם קטן. מעבר לכך, חשוב גם להתייחס לפרמטרים אחרים, חשובים לא פחות כגון המוניטין של אותו גוף שמנהל את כספכם ביחס למתחרים, האיזון האקטוארי שהוא מציג ועוד.

כל הדרכים להשוות בין קרנות הפנסיה

השוואת קרנות פנסיה חיונית לצורך מענה על השאלה איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה. ישנו מגוון רחב של אפשרויות שנועדו לסייע לציבור החוסכים לערוך השוואה, אך אנו ממליצים רק על שניים מהם:

  • אתר פנסיה נט – האתר הממשלתי פנסיה נט נוצר ע"י משרד האוצר ובשיתוף רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון ומאפשר להשוות תשואות של קרנות פנסיה בחיתוכי זמן שונים. עם זאת, ישנם כמה פרמטרים שהוא אינו מתייחס אליהם בעת ההשוואה, ולכן מומלץ לשלב את הנתונים בתוכו עם סיוע של סוכן פנסיוני.
  • סוכן ביטוח פנסיוני – תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני הוא לייעץ לכם, ללוות אתכם, לשרת אתכם ולהנגיש לכם מידע. סוכן שעובד עם מספר גופים מנהלים נטול אינטרסים ולכן יכול להתאים לכם את קרן הפנסיה האידיאלית, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים כבר עשרות שנים.

לסיכום – איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה

חשוב לדעת שאמנם בהחלט כדאי לברר איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה כדי להרוויח תשואות יפות ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני, אך לא מדובר פה בחתונה קתולית. ניתן לנייד בקלות את קופת הפנסיה בכל רגע נתון לכל חברה אחרת, אם החלטתם לשנות את דעתכם או אם לא תהיו שבעי רצון מביצועיה. המעבר הוא חופשי ואינו כרוך בתשלום קנסות, עמלות או תשלום מס.

תמיד שווה להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם ולבדוק את ביצועיה של קרן הפנסיה שלכם ביחס לאחרות ואם דמי הניהול שלכם סבירים ולערוך איתו השוואת קרנות כדי לברר איפה הקרן הכי משתלמת.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעמידים לשירותכם צוות מומחים של סוכני ביטוח פנסיונים שעובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ כבר למעלה מ- 20 שנה. נשמח לאתר עבורכם את הקרנות, לבחון אותן עבורכם ולהמליץ לכם אם להישאר או לעבור לקרן אחרת על מנת שתוכלו למקס את החיסכון הפנסיוני שלכם וליהנות ממנו יותר בעתיד.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.