השוואת דמי ניהול פנסיה – איפה תשלמו פחות על החיסכון הפנסיוני שלכם?

השוואת דמי ניהול פנסיה היא ככל הנראה הצעד הבסיסי ביותר שחוסך צריך לעשות כדי להבין בדיוק כמה הוא משלם ומה הוא מקבל בתמורה. אז עשינו בשבילכם את העבודה וריכזנו בשבילכם במקום אחד את כל המוצרים ואת דמי הניהול שתשלמו עליהם.

השוואת דמי ניהול פנסיה – צעד חשוב, אבל לא היחידי

לפני השוואת דמי ניהול פנסיה יש לזכור שמדובר בפרמטר חשוב, אך אי אפשר להתחשב אך ורק בו. יש לבחון לעומק את התמונה המלאה, הכוללת פרמטרים נוספים, חשובים לא פחות. על מנת להפוך את המחקר להרבה יותר פשוט, נוח וקליל אנחנו ממליצים לכם לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני, שבידיו יש כלים מקצועיים ומתקדמים המאפשרים להתאים לכם חיסכון פנסיוני אידיאלי. זכרו כי למרות החופש לעבור בין המוצרים והמסלולים, החלטה לא נכונה עלולה לגרום לנזק משמעותי לחיסכון שאמור להספיק לכם למשך כל חייכם מרגע פרישתכם.

5 כללי אצבע להשוואת דמי ניהול פנסיה

בעת השוואת דמי ניהול פנסיה יש לזכור את הכללים הבאים:

 • ככל שדמי הניהול גבוהים יותר, כך החיסכון הפנסיוני שלכם קטן
 • בחלק מהתוכניות יש דמי ניהול שנגבים רק מהסכום הצבור, ובאחרות יש גם דמי ניהול על ההפקדות שאתם מבצעים
 • אם הצלחתם לצבור סכום משמעותי בחיסכון שלכם, תוכלו להתמקח על דמי הניהול
 • גם עבודה בארגונים עם ועדי עובדים לפעמים מאפשרת ליהנות מדמי ניהול נמוכים יותר
 • קיימות תקרות מקסימליות בחוק לדמי הניהול שניתן לגבות בכל מוצר חיסכון פנסיוני

השוואת דמי ניהול מקסימליים בין התוכניות הפנסיוניות

דמי הניהול בקרנות הפנסיה

השוואת קרנות פנסיה פשוטה תגלה לכם שיש 4 מוצרים עם דמי ניהול שונים:

 1. קרן פנסיה ותיקה שבהסדר (למשל מבטחים, קגמ ומקפת) – הקרן רשאית לגבות דמי ניהול אך ורק מתוך תשלומים שהיא תשלם למבוטח בבוא העת (פנסיית זקנה  פנסיית נכות ו/או פנסיית שארים). החל משנת 2007 דמי הניהול הינם  1.75%.
 2. קרן פנסיה חדשה מקיפה (כולל קרנות פנסיה חדשות) –  מדי שנה ניתן לגבות עד 0.5% מן היתרה הצבורה בחיסכון. כמו כן הקרן רשאית לגבות עד 6% מתוך ההפקדות החודשיות. בקרנות הפנסיה החדשות המקיפות גובות בממוצע כ-0.34% מהיתרה הצבורה וכ-4.07% מההפקדות.
 3. קרן פנסיה משלימה או כללית – רשאית לגבות עד 1.05% מצבירת החיסכון מדי שנה, וכן עד 4% מתוך ההפקדות.
 4. קרן פנסיה ברירת מחדל – רשאית לגבות עד 0.22% מהצבירה מדי שנה ועד 1% מההפקדות

דמי הניהול בקופות גמל

 1. קופות גמל מפעליות – הכוונה לקופות גמל המיועדות לאוכלוסייה ספציפית, למשל: קופת גמל להנדסאים, למורים, לעובדי בנק וכו'. דמי הניהול נעים ברובם סביב  0.3%-0.6% לשנה מסך הצבירה.
 2. קופות גמל  פרטיות –דמי הניהול המקסימליים הם 1.05% מסך הצבירה בנוסף דמי ניהול מקסימליים של 4% מסך ההפקדות.


דמי הניהול בביטוחי מנהלים 

בביטוחי המנהלים חלו מספר שינויים מבחינת גביית דמי ניהול במרוצת השנים, אך נכון לשנת 2022 דמי הניהול המקסימליים הם 1.05% מהסכום הצבור ועד 4% מההפקדות, בדומה לקופת גמל.

טיפ להשוואת דמי ניהול פנסיה

אחת הדרכים הקלות להשוואת דמי ניהול פנסיה היא להסתכל בדוח השנתי. בדוח זה מצוין כמה דמי ניהול אתם משלמים בפועל, ומהם דמי הניהול הממוצעים שמשלמים כל העמיתים באותה התוכנית. אם דמי הניהול שלכם גבוהים מהממוצע, יתכן ויש מקום למיקוח עם הגוף המנהל. ניתן גם להשתמש במחשבון דמי הניהול של משרד האוצר.

שוקלים את צעדיכם? לא לפני שתתייעצו עם סוכן פנסיוני

נכון לזמן כתיבת המאמר, השוואת דמי ניהול פנסיה אינה נגישה מספיק לקהל הרחב, שכן היא מראה רק את הממוצע של דמי הניהול של כלל העמיתים, או את דמי הניהול המקסימליים שניתן לגבות מכם. בסופו של דבר, לחברות הביטוח ולבתי ההשקעות יש שיקולים נוספים שעשויים לקבוע לכל אחד את דמי הניהול שלו. כמו כן, כפי שציינו יש לבחון גורמים אחרים שעשויים להשפיע על ההחלטה שלכם לגבי מיקום החיסכון הפנסיוני שלכם (למשל, תשואות, מדד השירות ועוד).

סוכני הביטוח של פתרונות עדיפים עובדים כבר עשרות שנים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ושומרים איתם על יחסים חמים, מה שמאפשר לנו להציע לכם דמי ניהול אטרקטיביים. כמו כן אנו משקללים את כל הפרמטרים החשובים על מנת להתאים לכם את החיסכון הפנסיוני האידיאלי עבורכם. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין, ללא כל עלות או התחייבות מצדכם. פנו אלינו עוד היום לפרטים נוספים.

מחשבון דמי ניהול משרד האוצר | השוואת דמי ניהול פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי?

הרבה אנשים מנסים להבין האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי. קרן פנסיה כוללת רכיב חיסכון ורכיבים ביטוחיים, ואחד מהם יכול להיות רלבנטי מאוד לאנשים שהופכים להיות סיעודיים והוא ביטוח למקרי נכות. במאמר זה נרחיב אודותיו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.