קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי – השחקנית המפתיעה שנכנסה לשוק הפנסיה

חברת ההשתלמות והגמל אינפיניטי הוכרזה במכרז האחרון של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון כקרן פנסיה נבחרת. כמו מתחריה, אלטשולר שחם, מיטב דש ומור, גם קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי מאפשרת לעמיתיה ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים. בואו להכיר את השחקנית החדשה והמפתיעה של תחום הפנסיה.

מהי קרן נבחרת?

נזכיר שקרן פנסיה ברירת מחדל היא מצד מנגנון שיצר משרד האוצר על מנת להגביר את התחרות בתחום קרנות הפנסיה, כדי שכל אחד יוכל ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים גם אם אינו מאוגד בוועד עובדים חזק או בארגון המציע לעובדים תנאים משופרים. ומצד שני, קרן נבחרת מאפשרת למעסיקים לעמוד בדרישות החוק ולצרף אוטומטית את עובדיהם, שלא בחרו גוף פנסיה ספציפי, לאחת מקרנות המחדל, שנבחרות מדי כמה שנים במכרז של משרד האוצר בשיתוף רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון.

קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי – הקרן הקטנה מבין 4 הנבחרות

בספטמבר 2021 יצא לדרך מכרז שלישי של משרד האוצר לבחירת הקרנות הנבחרות. לצד החברות הוותיקות בתחום, אלטשולר שחם ומיטב דש, הוכרזו שתי קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות: האחת מבית מור השקעות והשנייה קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי, גוף חדש ומפתיע יחסית בתחום הפנסיה. כל ארבעת הקרנות יפעלו עד 31.10.2024, כשהקרנות הנבחרות החדשות יתחילו לפעול ב- 1.4.22 ואילו הקרנות הנבחרות הוותיקות יפעלו החל מ- 1.11.21.

חברת אינפיניטי מנהלת נכון להיום בתחום ההשתלמות והגמל היקף נכסים קטן יחסית העומד על סכום של כ- 1.4 מיליארד ₪ בלבד, זאת בהשוואה למשל למתחרה חדש נוסף בתחום – בית ההשקעות מור שהיקף נכסיו עומד כבר על יותר מ- 52 מיליארד ₪.

החברה קיימת מאז 1997 ומנהלת תיקי השקעות, קופות גמל ונכסים אחרים בשווים של מיליארדי שקלים הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור גופים מוסדיים ותאגידים, לרבות ניהול של קופת הגמל עמ"י, המיועדת לעובדי מדינה.

כמה דמי ניהול משלמים בקרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי?

לראשונה בהיסטוריית הקרנות הנבחרות, בכל קרנות הפנסיה הנבחרות שזכו במכרז, ישלמו העמיתים דמי ניהול זהים, המובטחים להם לתקופה של עשור מיום הצטרפותם: 1% מההפקדה החודשית ו- 0.22% מהצבירה. מי שכבר מקבל קצבת פנסיה ימשיך ליהנות מדמי ניהול של 0.3% בקרנות אלה, למשך כל תקופת קבלת הקצבה.

אז באיזו קרן פנסיה כדאי לבחור מבין האפשרויות?

כדי לבחור קרן פנסיה יש כמה וכמה פרמטרים שחשוב להתחשב בהם. מאחר ודמי הניהול הופכים להיות זהים, זה מקל עליכם להפנות את הזרקור אל משתנים נוספים, חשובים לא פחות בעת השוואת קרנות פנסיה, כגון:

  • התשואות שהניבו הקרנות לאורך זמן, כדי לנטרל את תנודתיות שוק ההון
  • מדד שארפ שבוחן את רמת הסיכון שנטל על עצמו כל גוף ניהול על מנת להגיע לתשואות שהגיע
  • היקף הנכסים שיש לכל בית השקעות
  • מצב האיזון האקטוארי של כל גוף
  • ציון במדד השירות שמתפרסם מדי שנה על ידי משרד האוצר
  • הניסיון שיש לכל גוף בתחום הפנסיה לצד רשת הביטחון שמספקת המדינה לגופים חדשים בתחום ("מתן הגנת ינוקא", שנועד לעודד כניסת מתחרים חדשים לשוק).

חשוב לזכור למרות חוסר הניסיון שמביאה עמה חברת אינפיניטי (וגם מור) בתחום הפנסיה, מדובר בבתי השקעות קיימים, ותיקים ובעלי מוניטין מכובד, שניתן ללמוד הרבה על ההתנהלות שלהם בזכות מוצרים אחרים שהם מנהלים.

מתלבטים איפה לחסוך? צריכים עזרה בהשוואת קרנות פנסיה?

אם אתם מתלבטים לגבי קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי, ומתקשים לקבל החלטה היכן לצבור את כספכם לגיל פרישה, חשוב לפנות לסוכן ביטוח מנוסה ומקצועי, שיערוך עבורכם השוואה יסודית ומעמיקה בין הקרנות הפנסיה, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח! נשמח לעמוד לשירותכם ולערוך עבורכם השוואה בטכנולוגיה מתקדמת כדי שתוכלו לקבל את התמונה המלאה. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

קרן פנסיה ברירת מחדל אינפיניטי (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
הצטרפו לפנסיה ברירת מחדל וחסכו בדמי הניהול!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.