מדד השירות של קרנות הפנסיה 2020: מי מככבת ומי מאכזבת?

באלטשולר שחם ממשיכים להוביל כבר שנה שנייה ברציפות בדירוג איכות השירות של קרנות הפנסיה. הלמן אלדובי, שמנהלים גם הם קופות פנסיה ברירת מחדל, מציגים שיפור משמעותי ומפתיע לטובה. זהו הדירוג העדכני לשנת 2020 במדד השירות.

מהו מדד השירות?

לשם השוואת קופות פנסיה ברירת מחדל או קרנות פנסיה בכלל, אפשר לבחון מגוון רחב של פרמטרים – החל מתשואות דרך דמי הניהול ועד למדד השירות. למי שעוד לא נתקל בו נספר שמדובר בכלי מעולה שמאפשר לקבל עוד פרספקטיבה על הגוף שמנהל עבורנו את הכספים שלנו ועוזר לנו לתת בו אמון ולהעניק לנו שקט נפשי. מדי שנה רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון ומשרד האוצר מפרסמים את דוח מדד השירות, שנועד לספק מענה לקהל הרחב בדיוק על הצרכים האלה.

מדוע הוא חשוב בבחירת קופות פנסיה ברירת מחדל?

מאחר ואנחנו צוברים במשך שנים רבות את כספנו לטובת הפנסיה ולרוב מגיעים לסכומים משמעותיים שנעים בין כמה מאות אלפי שקלים ועד למליונים, הרי שנרצה לקבל איזושהי אסמכתא לכך שהגוף שאנו מאפשרים לו לנהל את הכסף שלנו הוא גוף אמין, מנוסה, שיסייע לנו בכל פנייה שלנו ויטפל בה במהירות, ביעילות ובמקצועיות.

מדד השירות מתייחס ל- 3 גורמים:

  • שביעות רצונם של הלקוחות
  • כמות תלונות שהוגשו על הגוף המנהל למפקח
  • זמני המתנה למענה טלפוני

כל תחום מקבל ציון ובסופו של דבר כל גוף מנהל מקבל ציון משוקלל של כל הציונים ביחד.

מדד השירות של קרנות הפנסיה לשנת 2020

לפני שנתייחס ספציפית לקופות פנסיה ברירת מחדל, נתייחס אל הדוח באופן כללי: אם נשווה את הדוח לזה שפורסם בשנה שעברה, ניתן לראות שאיכות השירות בתחום החיסכון הפנסיוני השתפר משמעותית, וזאת בזמן משבר הקורונה שהביא איתו תנודות בשווקים ויחד עם זאת גם שירות מרחוק הניתן על ידי אותם גופים מנהלים. הציון הממוצע הכללי קפץ מ- 75 ל- 78.

נזכיר שקופות פנסיה ברירת מחדל כוללות כיום 4 גופים מנהלים: אלטשולר שחם, הלמן אלדובי, מיטב דש ופסגות. מעבר לכך, יש את הגופים המציעים קרנות פנסיה רגילות: הפניקס, כלל, מגדל, מנורה מבטחים והראל. כל אלה מקבלים התייחסות בדוח של משרד האוצר.

ועכשיו נדבר על הציונים:

כאמור, באלטשולר שחם יכולים להיות גאים בעצמם, בתור מי שמובילים בציון המשוכלל כבר שנתיים ברציפות. במקום השני הפניקס, שגורמת לכלל לרדת למקום השלישי. מגדל, הלמן אלדובי ופסגות הצליחו לשפר מאוד את הציון שלהם. שיפור זה איפשר להלמן אלדובי לצאת מהמקום האחרון ולהציג קפיצה מרשימה. פסגות שומרת על המקום השני מהסוף ומנורה שיפרה את השירות, אך שומרת על מקום טוב באמצע, מאחר וגם חברות אחרות שיפרו את שירותיהם. מיטב דש מתדרדרת למקום האחרון וסוגרת את הטבלה וזאת למרות התשואות המעולות שלה.

חברהציון מדד 2020ציון מדד 2019ציון מדד 2018
אלטשולר שחם *828170
הפניקס827974
כלל808077
הראל797868
מנורה777471
מגדל777271
הלמן אלדובי *776767
פסגות *767063
מיטב דש *737569
ממוצע787570

חושבים לפתוח קרן פנסיה או לנייד אותה לחברה אחרת?

דירוג קופות ברירת מחדל וקרנות פנסיה רגילות לפי מדד השירות היא עניין חשוב, אבל חשוב לזכור ולהבין שמדובר רק בפרמטר אחד מתוך רבים הדרושים לצורך השוואת קרנות פנסיה. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, בוחנים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת את כל הקריטריונים הנדרשים כדי לאפשר לכם ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים, תשואות יפות, במינימום סיכונים ועם שירות נהדר.  אז רגע לפני שאתם פותחים קרן פנסיה או מניידים אותה לחברה אחרת, השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם למצוא את קרן הפנסיה האידיאלית עבורכם.

קופות ברירת מחדל (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?

מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה היא אחת השאלות שמטרידה עובדים רבים. במאמר זה נסביר מה קורה לאדם שיש לו כבר חיסכון פנסיוני והוא מתחיל לעבוד במקום חדש, מה קורה לאדם שאין בידיו חיסכון כזה ועוד.

קראו עוד »
קרן פנסיה ברירת מחדל? רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.