איזו קרן השתלמות הטובה ביותר?

תוכן עניינים

קרן השתלמות היא מוצר החיסכון המשתלם ביותר כיום, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים, ומתאימה לכל מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, ולתת לגוף מקצועי לנהל את כספיו. אך ודאי אתם תוהים איזו קרן השתלמות הטובה ביותר? קבלו טיפים לבחירת קרן משתלמת!

קודם כל נזכיר בקצרה מהי קרן השתלמות?

כאמור קרן השתלמות היא מוצר חיסכון לטווח הבינוני-ארוך, הניתן כהטבה לשכיר ופתוח לשכירים. למי שיש קרן השתלמות, הוא יכול להשקיע בבורסה את חסכונתיו, בהתאם לתקרה השנתית נכון לשנת 2022 סכום התקרה המקסימלית להפקעה נע בין כ- 15,000 לשכירים ועד כ- 18,000 לעצמאים.

קרן השתלמות הטובה ביותר יכולה להיות אטרקטיבית מאוד. ראשית, מרגע ההפקדה הקרן נסגרת לתקופה בת 6 שנים שבהם הכספים מניבים תשואה (חיובית או שלילית), ולאחר מכן ניתן למשוך את הכספים שנצברו בפטור מלא מתשלום מס רווחי הון. במקרים מסוימים ניתן למשוך את הכספים כבר לאחר 3 שנים בפטור מלא. הפטור ממס רווחי הון הוא זה שהופך את קרן ההשתלמות למוצר החיסכון המשתלם כיום בישראל, ובנוסף קיימים הטבות ויתרונות רבים למוצר זה, כגון: ניתן להשקיע אותו במגוון רחב של מסלולי השקעה, לנייד אותו בכל עת לחברה אחרת ללא כל קנס, עמלה או מיסוי, ליטול הלוואה אטרקטיבית על חשבון החיסכון, ואף לקבל את כל הסכום בפטור ממס רווחי הון לאחר גיל פרישה.

איך לדעת איזה קרן השתלמות הטובה ביותר?

כל אחד יכול לבחור לעצמו היכן לפתוח קרן השתלמות, כראות עיניו. אך למרות שהבחירה נתונה בידי החוסך, הרבה אנשים חוששים לערוך השוואת קרנות השתלמות לעומק, ומתקשים להחליט ולכן נשענים בעיקר על המלצות של משפחה, חברים ואחרים.

אלא שלא כל קרן שמתאימה לאדם מסוים, תתאים לאחר ויותר מזה – קרן השתלמות שמתאימה לאדם מסוים בנקודת זמן מסוימת, לא בהכרח תתאים בנקודת זמן אחרת. חשוב לזכור כי לכל אדם יש אופי אחר, צרכים ורצונות משלו, ולכן יש לא מעט שיקולים שצריך לעשות בעת בחירת קרן השתלמות, ואי אפשר באמת להתבסס על המלצות כאלה ואחרות, מבלי להבין היטב את הצרכים, הרצונות והמטרות שלכם.

אז מה אפשר לעשות?

כדי לבחור את קרן ההשתלמות הטובה ביותר בשבילכם, יש שני צעדים בסיסיים שחייבים לעשות:

  • השוואת תשואות קרנות השתלמות –  אם יש לכם כבר קרן השתלמות, השוו את ביצועיה ביחס לאחרות במסלולים זהים ולאורך זמן. אם עדיין אין לכם קרן כזו, בדקו איזו תשואה השיגה הקרן שבה אתם מתעניינים לעומת המתחרות במסלול הרלבנטי מבחינתכם לאורך זמן של לפחות 3 שנים, למשל באמצעות אתר גמל נט . בדקו גם את מדד שארפ (שמעיד על הסיכון שנטל על עצמו הגוף המנהל את הכספים, כשהשאיפה היא שהמדד יהיה קרוב כמה שיותר ל- 1). מומלץ לבדוק גם את התשואות במסלולים אחרים, על מנת לבדוק כיצד סוג המסלול משפיע על התשואה. יש לזכור כי ביצועי העבר אינם מנבאים את העתיד, אך ניתן להניח שההיסטוריה חוזרת על עצמה.
  • השוואת דמי ניהול בקרנות השתלמותמאחר ודמי הניהול הם סוג של אחוזי עמלה שמשפיעים ישירות על החיסכון שלנו, השאיפה של כל חוסך היא כמובן להשיג דמי ניהול זולים ככל הניתן. אך חשוב לדעת שלפעמים בתי השקעות שמציעים דמי ניהול אטרקטיביים לעתים משיגים תשואות נמוכות וזו הדרך שלהם לפתות לקוחות פוטנציאליים, והעניין לא בהכרח ישתלם לכם. עם זאת, לפעמים התשואות ודמי הניהול משתנים לעתים קרובות ולכן יש לבחון את העניין לעומק בטרם החלטה. מעבר לכך, יש פרמטרים רבים שיכולים להשפיע על גובה דמי הניהול ולגרום להם להיות יקרים או זולים יותר (למשל – סכום משמעותי בחיסכון שלכם, נותן לכם כוח מיקוח בהוזלת דמי הניהול).

אז איך לבחור קרן השתלמות?

כפי שציינו בתחילת המאמר, מעבר לשני ההיבטים שהוזכרו, ישנם  עוד פרמטרים רבים שצריך לבחון כדי לבחור קרן השתלמות משתלמת. רוב האנשים מתקשים לאסוף את כל הנתונים, לנתח אותם ולהסיק מסקנות שיעזרו להם. אם אתם מחפשים את הדרך הכי בטוחה, נוחה, קלה ופשוטה לבחור את קרן ההשתלמות הטובה ביותר, כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים.

בואו לקבל שירות מסוכנים פנסיוניים עתירי ידע וניסיון של עשרות שנים, שעובדים עם המוסדות המנהלים המובילים בישראל. נשמח לערוך בשבילכם השוואה איכותית ומקיפה ולהתאים לכם את קרן ההשתלמות הטובה ביותר בשבילכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות לעובדים
קרן השתלמות לעובדים – אפיק החיסכון הכדאי והמשתלם ביותר!

קרן השתלמות לעובדים שכירים היא מוצר חיסכון רווחי ופופולרי, הודות ליתרונותיו הרבים. למה כדאי לחסוך בקרן השתלמות, איך להשוות ולבחור קרן איכותית ומה כדאי עוד לדעת על הקרן? ריכזנו בשבילכם את כל הפרטים החשובים במאמר.

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
כמה מפרישים לקרן השתלמות
כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.