אחת ולתמיד: כמה עולה ביטוח רכב?

הרבה אנשים מרגישים שהם לא באמת יודעים כמה עולה ביטוח רכב. אפשר להבין מהיכן נובע התסכול. הרי כשאנחנו הולכים לסופר אנחנו יכולים בשנייה לראות כמה עולה כל דבר. עולם הביטוח הוא מורכב יותר, אבל אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין אותו טוב יותר.

לשאול כמה עולה ביטוח רכב זה כמו לשאול כמה עולה דירה

כולנו יודעים ומבינים כבר שישנם משתנים רבים שיכולים להשפיע על מחיר בית שאנחנו רוצים לקנות: אזור המגורים, הקומה, גיל הבניין, בעיות רטיבות, עורפית או חזיתית, עם מעליות או בלי – כל אלה משפיעים על מחיר הדירה. באופן דומה כך מורכב מחיר ביטוח רכב.

להבין כמה עולה ביטוח רכב

קיימים פרמטרים רבים שעלולים להשפיע עליו, וכמובן גם התחרות של חברות הביטוח על לב הקהל יש השפעה חשובה. כאן תוכלו לקרוא על מה צריך לדעת לפני השוואת מחירי ביטוח רכב.

הנה כמה מהמשתנים שעשויים לייקר או להוזיל את מחיר הביטוח:

  • נתוני הרכב – סוג הרכב (פרטי/מסחרי), דגם הרכב, שנת ייצור, נפח מנוח, גיל הרכב והמצאות מערכות בטיחות. כל אלה משפיעים לא רק על מחיר המחירון אלא גם על מחיר הביטוח. ביטוח רכבי יוקרה, מכונית חדשה או נדירה יחסית יתכן ויהיה יקר יותר בהשוואה לרכב מדגם פופולרי וותיק יחסית, אבל כך גם ירידת ערך המכונית משפיעה על מחיר הביטוח.
  • נתוני נהג – גיל הנהג, הוותק שלו על הכביש, כמות הנהגים הצפויה להשתמש ברכב ועוד. נהגים צעירים וחדשים משלמים יותר בהשוואה לנהגים ותיקים ומנוסים, וזאת מאחר ולפי הסטטיסטיקה העגומה, הם הרבה יותר מעורבים בתאונות דרכים. אגב הסטטיסטיקה מראה גם שנשים נהגות זהירות יותר, ולכן הן יכולות ליהנות ממחיר מוזל.
  • עבר ביטוחי – כל חברת ביטוח בודקת לעומק את העבר הביטוחי של לקוחותיה הפוטנציאליים. אם הייתם מעורבים בתאונות והפעלתם את הביטוח בשנים האחרונות, ייתכן ותשלמו פרמיה יקרה יותר בהשוואה לחבריכם הזהירים, שיש להם גיליון נקי. כך תעשו ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי  וכך תוציאו אישור העדר תביעות. כמו כן מוזמנים לבדוק בכמה מתייקר ביטוח רכב לאחר תאונה.
  • השתתפות עצמית – זהו אחד הסעיפים המשמעותיים בקביעת גובה הפרמיה, כיוון שחברות הביטוח מאפשרות למבוטח "לשחק" איתו. אם אתם חושבים שאתם נהגים טובים והסיכוי שתצטרכו לתבוע את חברת הביטוח נמוך, יתכן וישתלם לכם לקבוע סעיף השתתפות עצמית גבוה, תמורת הוזלה בפרמיה החודשית שתשתלמו על הביטוח. ואפשר גם להפך – אם אתם מעריכיכים שתצטרכו לתבוע את הביטוח, שווה לשלם פרמיה גבוהה יותר, תמורת השתתפות עצמית נמוכה יותר.
  • טוטאלוס – מומלץ לברר מהו אחוז הפגיעה ברכב שהחברה דורשת כדי להכריז על "טוטאלוס". מוזמנים לבדוק כמה מקבלים על טוטאלוס מהביטוח
  • היקף הנסיעה – בשנים האחרונות חברות הביטוח מבינות שמי שנוסע פחות, יש פחות סיכוי שיפעיל את ביטוח הרכב שלו וכמובן שהוא גם מסתכן פחות. לכן קיימות ישנן פוליסות שמבוססות על היקך הנסיעה, ומתאימות למי שנוהג על רכב שני, ביטוח לממעטים לנהוג ושמשתמשים בו רק לנסיעות קצרות בעיר, סטודנטים וחיילים וכדומה.
  • הרחבות וכיסויים נוספים – כדאי לבדוק האם הביטוח שלכם כולל רכב חלופי במקרי תאונה או גניבה, האם ניתנתים שירותי דרך וגרירה, כיסוי ביטוחי כנגד נזקים לפנסים, מראות צד וחלונות ושלל שירותים והגנות נוספות, שאפשר להוסיף או לוותר עליהם. כאן תוכלו לקרוא על אילו הרחבות כדאי להוסיף בביטוח המקיף

כמה עולה ביטוח חובה?

החוק במדינת ישראל מחייב כל נהג לבטח את עצמו בביטוח חובה. נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק שנחשבת לפלילית וכאן תוכלו לקרוא מה קורה אם תופסים אתכם במצב של נהיגה ללא ביטוח. ביטוח זה נועד להבטיח שכל אדם שמעורב בתאונת דרכים יקבל טיפול רפואי הולם: מי שנוהג או נוסע ברכב הפוגע, מי שנוהג או נוסע ברכב הנפגע והולכי רגל שנקלעו לתאונת דרכים. חברות הביטוח מציעות כיסוי אחיד מבחינת התנאים המפוקחים, אך עדיין יתכנו פערי מחירים בין החברות.

ניתן להעזר במחשבון ביטוח רכב חובה אם כי חשוב לקחת בחשבון שהוא לא נותן בהכרח את התמונה המלאה.

כמה עולה ביטוח צד ג לרכב?

ביטוח צד ג נועד לכסות נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי על ידי המובטח. יתרונו נעוץ בכל שהוא עוזר למי שנוהג על רכב בשווי נמוך להגן על עצמו במידה ויצטרך לפצות נהג אחר בגין פגיעה ברכבו או ברכושו. כך נהגים בעלי רכב עם שווי נמוך, יכולים להגן על עצמן במקרים שבהם יצטרו לפצות אדם אחר, ולא משתלם להם להחזיק ביטוח מקיף. בביטוח זה יתכנו שינויים בין הפוליסות של חברות הביטוח השונים בתנאים ובמחירים עצמם.

כמה עולה ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף מכסה תרחישים רבים, והפוליסה שלו מפורטת יותר, גמישה יותר אך גם מורכבת למדי. הוא גם מכסה את המבוטח מפני נזקים ותאונות שנגרמו לרכב שלו, כולל גניבת רכב, וגם מכסה את המבוטח במידה והוא צריך לכסות נזק שנגרם לרכוש של צד שלישי, כמו שפירטנו בפסקה הקודמת.

כמה עולה ביטוח נהג חדש/צעיר?

בין אם אם אתם נוהגים על רכב משלכם שאתם משתמשים בו בקביעות ובין אם אתם נוהגים על הרכב המשפחתי, אתם מחויבים בפוליסת ביטוח. ניתן לרכוש ביטוח רכב זמני לנהג צעיר/חדש למספר ימים מוגבל במקום לשלם פוליסת ביטוח שנתית במקום ביטוח נהג חדש או ביטוח נהג צעיר לתקופה מלאה.

רוצים לדעת כמה עולה ביטוח רכב? אנחנו כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף!

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נמצאים כאן כדי לעשות עבורכם את העבודה. קודם כל תוכלו לקרוא את המאמר שלנו שנותן 7 טיפים להוזלת ביטוח הרכב. אנחנו עובדים עם החברות המובילות בארץ, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת וחכמה שמשווה בין כל הפוליסות במהירות הן במחירים והן בתנאים על מנת לאתר בשבילכם את הפוליסה האיכותית והמשתלמת ביותר. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר פרטים, ואנחנו נחזור אליכם במהרה.

כמה עולה ביטוח רכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצעת מחיר לביטוח רכב
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.